KURZ LEADERSHIP A MOTIVÁCIA

manažment, vedenie tímu a (seba)motivácia

Byť riadiacim pracovníkom nesie so sebou obrovskú zodpovednosť. S vedením ľudí sú totiž spojené rôzne výzvy a úlohy. Ale ako správne viesť, riadiť a motivovať? Je líderstvo vrodená vlastnosť, alebo sa to dá naučiť? Cieľom kurzu (seba)motivácie a manažérskych zručností je predstaviť overené nástroje a skupinové aktivity, pomocou ktorých dokážeš zmeniť vo svojom tíme „MUSÍM“ na „CHCEM“. Naučíme ťa, ako docieliť, aby aj tvoji kolegovia, predajcovia či podriadení boli opäť motivovaní a sršali kreativitou! Prejdeme si vlastnosti úspešného lídra od základov, aby si dokázal efektívne riadiť skupiny ľudí, viesť kreatívne porady, dávať užitočnú spätnú väzbu a reagovať na rôzne konflitky medzi členmi tvojho tímu. Pozrieme sa detailne aj na životný cyklus zamestnanca a na to, v ktorej fáze aký manažérsky prístup a akú manažérsku formu komunikácie by si mal zvoliť. Náš vzdalávací program bol vytvorený v spoluprácii s manažérmi z praxe, navrhnutý s ohľadom na logickú nadväznosť jednotlivých úloh a výziev v roli začínajúceho lídra či majiteľa firmy. Je rovnako vhodný aj pre skúsenejších manažérov, ktorí chcú posunúť svoje schopnosti na vyššiu úroveň.

MÁM ZÁUJEM O TENTO KURZ
h2

o čom je kurz leadership a vedenie tímu?

motivacia-a-sebamotivacia

ak chceš motivovať iných, ty sám musíš byť motivovaný. tento kurz ťa nakopne a prebudí tvoju samostatnosť a zodpovednosť.

Kurz leadership a motivácia ti pomôže ujasniť si zásadný rozdiel medzi vedením a riadením. Lepšie si uvedomíš víziu firmy, v ktorej pracuješ, objavíš svoj vlastný potenciál lídra a pochopíš, kedy je vhodné byť viac manažérom a kedy skôr lídrom. Počas kurzu spoločne zostavíme tvoju „mapu členov tímu“, ktorá ti pomôže identifikovať individuálne motivačné faktory tvojich podriadených. Na workshope NAKOPNI HNACÍ MOTOR ti prezradíme aj to, prečo je dôležité prebudiť hravosť u dospelých. Ukážeme ti silné a zábavné vzdelávacie aktivity a motivačné hry na porady a brainstormingy. Zároveň si tieto hry môžeš objednať aj formou zážitkového teambuildingu pre svojich ľudí.

skolenie-pre-teamleadrov-a-manazerov

každého motivuje niečo iné. pomocou transakčnej analýzy ťa naučíme, ako odhaliť a posilniť motivačné faktory iných až o 70%

Kurz leadershipu ti ukáže aj efektívny spôsob vedenia hodnotiacich rozhovorov, ktorý zvýši pravdepodobnosť dosiahnutia zhody medzi manažérom a zamestnancom. Školenie NAKOPNI HNACÍ MOTOR ti priblíži najčastejšie chyby, ktorých sa hodnotitelia dopúšťajú pri vedení hodnotiacich rozhovorov, ako aj to, ako sa im vyhnúť. Na základe celého tréningu budeš mať možnosť spoznať rôzne koučovacie metódy a transakčnú analýzu, ktorými dosiahneš vyšší stupeň objektivity a transparentnosti pri vedení tímu (ale aj seba samého) a schopnosť dlhodobo motivovať ľudí okolo seba. Je totiž jedno, či riadiš desať alebo sto ľudí. Vžd by si mal byť schopný členom svojho tímu prideliť úlohy a dostať od nich dokončenú prácu. Najväčším časožrútom pre manažéra sú pracovníci, ktorí prekrúcajú príkazy, nedodržiavajú smernice, robia si prácu po svojom alebo ju nedoťahujú do konca. Na kurze sa naučíš, ako tieto nedostatky eliminovať. Urobíme z teba vedúceho, pre ktorého fráza „najťažšia práca je práca s ľuďmi“ vôbec neplatí. 

kurz-vedenie-a-riadenie-timu

viesť denné porady a dávať spätnú väzbu je kľúčové! prezradíme ti ako robiť individuálne aj skupinové stretnutia hravou formou.

Efektívne porady sú nevyhnutné pre nadviazanie priamej komunikácie, vytvorenie osobných kontaktov, budovanie tímového ducha, či vyjasnenie nedorozumení. To samozrejme platí iba vtedy, ak sú porady efektívne. Workshop NAKOPNI HNACÍ MOTOR ti pomôže identifikovať prvky efektívnej porady, ako aj to, aké sú tvoje úlohy v celom procese vedenia skupinových porád či individuálnych face to face stretnutí. Na kurze spoznáš rôzne nástroje a rozmanité spôsoby vedenia porád aj individuálnych one to one rozhovorov. Získaš užitočné a praktické tipy na udržanie pozornosti účastníkov, ako aj techniky na energizujúce porady, ktoré spĺňajú cieľ. Budeme sa venovať aj témam ako hodnotenie, spätná väzba a výberové pohovory. Spolu sa vyšplháme aj na pyramídu potrieb zamestnancov.

základný obsah trojhodinového kurzu:

psychológia motivácie cez ego stavy
práca s rôznymi osobnosťami v tíme
práca s introvertom a extrovertom
význam a prínos hier pri vedení tímu
základná manažérska komunikácia
dávanie konštruktívnej spätnej väzby

rozšírený obsah celodenného kurzu:

štýly riadenia tímu „pull“ a „push“
fázy vývoja tímu a výkon v rôznych štádiách
motivácia tímu podľa farebnej typológie
identifikácia motivačných faktorov
koučovací prístup a delegovanie úloh
riadenie a kontrola výkonnosti skupiny

kurz je užitočný pre tieto cieľové skupiny:

riadiaci pracovníci, manažéri, teamleaderi
pracovníci v oblasti ľudských zdrojov (HR)
vedúci predajní a prevádzky, koordinátori
majitelia firiem, učitelia, vychovávatelia
ktokoľvek kto hľadá svoj gombík na nabudenie a chce efektívnejšie motivovať ľudí

cenník kurzu pre manažérov a vedúcich pracovníkov.

flexibilný.

40€
48€ s DPH

1 hodina

cena za osobu

pre malé skupiny od 2 do 4 účastníkov, celková dĺžka kurzu po dohode

intenzívny.

75€
90€ s DPH

3 hodiny

cena za osobu

skupinový kurz od 5 účastníkov s dĺžkou 180 minút vrátane krátkych prestávok

celodenný.

140€
168€ s DPH

6 hodín

cena za osobu

kurz od 5 účastníkov s dĺžkou 2 x 180 minút + 60 minút obedňajšia prestávka

Pre tímy nad 10 účastníkov sa uplatňuje skupinová zľava minimálne 10% z celkovej ceny.
Pri skupinách nad 15 účastníkov poskytujeme zľavu minimálne 20% z ceny školenia.

Kurz môžeš absolvovať individuálne, skupinovo, online aj prezenčne. Firemné školenia a workshopy pre väčšie skupiny organizujeme kdekoľvek na Slovensku. Naše kurzy už absolvovali účastníci od Michaloviec cez Žilinu a Nitru až po Bratislavu. Cena za kurz je vrátane školiacich materiálov, pracovného zošita a certifikátu o absolvovaní kurzu (neplatí pre online kurzy).

Hľadáš kurz pre viac ľudí? Potrebuješ ich preškoliť v kratšom čase alebo naopak im chceš dopriať viacdňový seminár či teambuilding? Alebo plánuješ hodinovú prednášku pre 100 účastníkov? Žiaden problém! Všetky kurzy vieme upraviť tak, aby maximálne vyhoveli tvojim požiadavkám. Ponúkame jedinečné školenia a kurzy, ktorých sila je skrytá práve v individuálnom prístupe. Uvedomujeme si unikátnosť každého klienta, preto realizácii kurzov predchádza dôkladná analýza potrieb bezplatnou konzultáciou telefonicky, e-mailom alebo foromou osobného stretnutia, aby obsah školenia bol šitý na mieru. Čo má byť výsledkom? Akú situáciu potrebuješ vyriešiť? Čo by malo byť inak po absolvovaní kurzu? Na tieto a podobné otázky budeme spoločne hľadať odpovede. Napíš nám svoje očakávania a svoju predstavu a vyžiadaj si cenovú ponuku mailom: info@creativoo.sk.

kurz leadershipu absolvovali aj zamestnanci spoločností.