KURZ FAREBNÁ TYPOLÓGIA OSOBNOSTI

sebapoznanie a typológia osobnosti podľa 4 farieb

Či už ide o osobný život, či vzťahy na pracovisku alebo kontakt so zákazníkom, to čo nás spája, je komunikácia. Dorozumievame sa cez osobé rozhovory, po telefóne, prostredníctvom e-mailov, prezentácií, či formou iných moderných interaktívnych nástrojov. Používame rôzne komunikačné nástroje ale tiež aj jedinečný komunikačný štýl. Tento kurz ti pomôže identifikovať tvoj spôsob uvažovania a vyjadrovania sa, aby si dokázal efektívnejšie vyjednávať, argumentovať a porozumieť ostatným.
Ako nástroj na to poslúži FAREBNÁ TYPOLÓGIA osobnosti, ktorá nás delí do štyroch základných komunikačných kategórií. Môžeš ju využiť na pohovoroch, kde ako personalista vyhodnocuješ kandidátov, alebo ako predajca, kde potrebuješ identifikovať reálne očakávania a potreby tvojich zákazníkov, ale aj v rámci optimalizácie komunikácie medzi kolegami, nadriadenými a medzi rôznymi oddeleniami.
Na kurze sa dozvieš, že každý komunikačný typ má charakteristické vlastnosti, ktoré sú odvodené od toho, či ide o extroverta alebo introverta, či sa viac zameriava na úlohy a dáta alebo na vzťahy a medziľudské interakcie.
kurz farebna typologia

o čom je kurz farebnej typológie osobnosti?

kurz typologia zakaznika Kosice

skôr, než ťa naučíme odhaliť osobnosť iných, necháme ťa, aby si sa vyfarbil s 95%-nou presnosťou sám pred sebou.

Sme jedinečné, individuálne bytosti. Máme inú výchovu, iné hodnoty, iné ciele a v danom momente aj rôzne nálady. To všetko sa odráža nielen na tom, ako uvažujeme, ale predovšetkým na tom, ako svoje myšlienky formulujeme. Máme jedinečný komunikačný prístup. Aby sme dokázali eliminovať rôzne nedorozmunia a vedeli efektívnejšie vyjednávať či argumentovať, je dôležité poznať nielen osobnosť partnera v rozhovore, ale predovšetkým si uvedomovať svoj vlastný štýl komunikácie. Efektívnym nástrojom na to môže byť  test farebnej typológie osobnosti podľa metódy Williama Moultona Marstona, ktorý ťa na tomto kurza čaká.

skolenie typologia zamestnancov Zilina

objav rozmanité osobnosti a ich potreby, zlepši vzájomné vzťahy a zefektívni spoluprácu s ostatnými až o 60%.

Model, z ktorého vychádza náš kurz typológie osobnosti je postavený na štyroch základných farbách, ktoré vyjadrujú preferencie správania. Kurz farebná typológia osobnosti ti priblíži rozdiel medzi chladivo modrým zákazníkom, zemito zelenou kamarátkou, žiarivo žltým kandidátom o zamestnanie a ohnivo červeným šéfom. Farby sú vyjadrením zastúpenia introverzie a extroverzie, racionálneho myslenia a hĺbavého cítenia, vedomého vnímania a podvedomej intuície. Unikátna kombinácia týchto vlastností a základných osobnostných čŕt je to, čo nás robí tým, kým sme. Zapamätať si získané poznatky z tohto kurzu je ľahké a práca s touto metódou je veľmi jednoduchá! Stačí si k základným farbám priradiť vymedzujúce fakty, a hneď sa dostaneš do obrazu.

workshop farebna typologia osobnosti Bratislava

ak dokážeš spoznať typy svojich kolegov alebo klientov, získaš výhodu byť úspešnejší až o 70% pri vyjednávaní

Najnovšie štúdie predikujú, že s nástupom umelej inteligencie a moderných technológií sú práve soft skills vlastnosti, na ktoré sa bude v rôznych oblastiach prihliadať. Uchádzači o zamestnanie budú potrebovať preukázať svoje komunikačné zručnosti, priateľský a pozitívny prístup, motiváciu či flexibilitu. Predajcovia sa budú musieť naučiť efektívnejšie sa prispôsobiť požiadavkám zákazníkov a odhaliť ich skutočné potreby. Vďaka kurzu si osvojíš nástroj, ktorý ti odhalí tvoj komunikačný štýl. Pomocou neho budeš vedieť jednoduchšie odhadnúť aj svoj náprotivok, či už kolegu, obchodného partnera, klienta, šéfa ale aj personalistu na pohovore. Toto školenie môže slúžiť ak úvodný kurz pre predajcov alebo manažérov.

základný obsah celodenného kurzu:

- základná farebná typológia osobnosti
- základné komunikačné štýly a aspekty
- jedinečný zážitkový test sebapoznania
- vnímanie partnera v rozhovore a reč tela
- vplyv emócií pri rozhovoroch a asertivita
- schopnosť presadiť sa a presvedčiť

rozšírený obsah dvojdňového kurzu:

- zákonitosti (ne)verbálneho prejavu
- naladenie sa na ostatných metódou VAK
- vnútorné zdroje jednotlivých farieb
- uchopenie nuansov medzi jednotlivými typmi
- ako delegovať úlohy a motivovať podľa farieb
- ako pracovať s typológiou v bežnom živote

po absolvovaní kurzu dosiahli úspech:

- riadiaci pracovníci, manažéri, teamleaderi
- pracovníci v oblasti ľudských zdrojov (HR)
- obchodníci, predajcovia, finančníci, MLM
- učitelia, vychovávatelia, rodičia, lektori
- všetci, ktorí potrebovali lepšie porozumieť
sebe ako aj ostatným okolo seba

cenník pre kurz farebná typológia osobnosti.

flexibilný.

50€
60€ s DPH

cena za 1 hodinu / 1 účastník

pre malé skupiny od 2 do 4 účastníkov, celková dĺžka kurzu po dohode

celodenný.

150€
180€ s DPH

cena za 6 hodín / 1 účastník

kurz od 5 účastníkov s dĺžkou 2 x 180 minút + 60 minút obedňajšia prestávka

dvojdňový.

275€
330€ s DPH

cena za 12 hodín / 1 účastník

kurz od 5 účastníkov s dĺžkou 4 x 180 minút + 60 minút obedňajšia prestávka

Pre tímy nad 8 účastníkov (vrátane) sa uplatňuje skupinová zľava 20% z celkovej ceny, v prípade skupín nad 14 účastníkov (vrátane) poskytujeme zľavu 40% z celkovej ceny školenia.

Kurz môžeš absolvovať individuálne, skupinovo, online aj prezenčne. Firemné školenia a workshopy pre väčšie skupiny organizujeme na celom Slovensku. Prídeme za tebou kamkoľvek, či už je to Prešov, Lučenec, Martin, Trebišov alebo Komárno. Cena za kurz je vrátane školiacich materiálov, pracovného zošita a certifikátu o absolvovaní kurzu (neplatí pre online kurzy).

Hľadáš kurz pre viac ľudí? Potrebuješ ich preškoliť v kratšom čase alebo naopak im chceš dopriať viacdňový seminár či teambuilding? Alebo plánuješ hodinovú prednášku pre 100 účastníkov? Žiaden problém! Všetky kurzy vieme upraviť tak, aby maximálne vyhoveli tvojim požiadavkám. Ponúkame jedinečné školenia a kurzy, ktorých sila je skrytá práve v individuálnom prístupe. 

Uvedomujeme si unikátnosť každého klienta, preto realizácii kurzov predchádza dôkladná analýza potrieb bezplatnou konzultáciou telefonicky, e-mailom alebo foromou osobného stretnutia, aby obsah školenia bol šitý na mieru. Čo má byť výsledkom? Akú situáciu potrebuješ vyriešiť? Čo by malo byť inak po absolvovaní kurzu? Na tieto a podobné otázky budeme spoločne hľadať odpovede. Napíš nám svoje očakávania a svoju predstavu a vyžiadaj si cenovú ponuku mailom: info@creativoo.sk alebo vyplň formulár.

kurz typológie majú úspešne za sebou aj tieto firmy:

referencie
Tomi Gebe

Tomi Gebe

koučing a lektoring

Filip Ceperko

Filip Ceperko

social media marketing

ikona-kontakt

v prípade otázok nás kontaktuj

e-mailom: info@creativoo.sk

o nás.

Sme kreatívni architekti osobnostného rozvoja a biznisu! Vzdelávame a školíme po celom Slovensku už od roku 2015. Pomôžeme ti budovať sebavedomie, vykreovať úspech a postaviť sa pevnými nohami pred rôzne výzvy.

kontakt.

top klienti.

odber noviniek.

Prihlás sa na príležitostný odber informácií z oblasti koučingu a osobného alebo firemného rozvoja.

© 2015 – 2024, creativoo s.r.o. | webdesign by creativoo.